Gminne Dni Autyzmu w Purdzie

28 kwietnia 2017 r. w Świetlicy Domu Kultury w Purdzie odbyły się Gminne Dni Autyzmu organizowane przez Fundację Pro Liberis et Arte oraz Gminę Purda. Najważniejszym punktem program było szkolenie skierowane do rodziców oraz nauczycieli dotyczące autyzmu. O autyzmie opowiadały:

–    dr Małgorzata Moszyńska (Centrum Diagnostyki, Leczenia i Terapii Autyzmu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie)

–    Aneta Sieradzan (Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce w Olsztynie)

–    mgr Małgorzata Szwarc (Black Pearl Communication)

W organizacji spotkania pomogły: mgr Katarzyna Sobótka i Aneta Czajka z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Purdzie.
Dzięki szkoleniu słuchacze dowiedzieli się na czym polega i jak skomplikowany jest autyzm, w jaki sposób myślą osoby autystyczne, jak zajmować się autystykami, jak pomóc im zintegrować się z otoczeniem.