Podsumowanie konkursu „Biznes się kręci”

Gimnazjum w Purdzie zwycięzcą konkursu „Biznes się kręci”!

Fundacja Pro Liberis et Arte z początkiem 2016 roku w ramach swojej działalności rozpisała kolejną edycję konkursu. Tym razem ideą przedsięwzięcia, zaproponowanego licznym szkołom gimnazjalnym, z terenu naszego województwa, było przygotowanie przez młodzież biznes planu oraz reklamy radiowej. W tegoroczne szkolenie zaangażowali się wolontariusze Fundacji Rozwoju Michelin, pracownicy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM oraz Radia Olsztyn, oraz Rotary Club Bartoszyce- Lidzbark Warmiński

Dnia 12 maja 2016 roku zorganizowano szkolenie p/t „Biznes Plan”, w którym udział wzięli uczniowie szkół z Kraszewa, Wojciech, Purdy, Bezled oraz Sępopola. Miejscem spotkania był Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. Tak właśnie tegoroczny konkurs „Myśl ekonomicznie – Biznes się kręci” organizowany przez Fundacja Pro Liberis et Arte wszedł w etap realizacji. Szkolenie było prowadzone przez Lidię Gut oraz wolontariusza Michelin Grzegorza Chrapowickiego. Dodatkowo uczniowie nauczyli się jak stworzyć dobrą reklamę swojej działalności. Pani Dr Magdalena Szydłowska z Radia Olsztyn i Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM pokazała, co musi być w niej zawarte i jak ją nagrać.

Poziom, rozmach i innowacyjność projektów przygotowanych przez młodzież przerósł oczekiwania trenerów i organizatorów. Wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Jury, składające się z profesorów, menedżerów, dyrektorów radia stanęło przed niezmiernie trudnym zadaniem.

Jakie to były projekty:

Bezledy – Sołtysowy Gaj

Kraszewo – „Animki”

Purda – Imagine Art.

Sępopol – Cooking Room

Wojciechy – Spółdzielnia Uczniowska „Wojtek”

 

Gala zwycięzców, połączona ze stałą inicjatywą dnia międzynarodowego odbyła się w Wojciechach. 17 czerwca, zorganizowano Dzień Niemiecki. Podczas tego dnia wolontariuszki Fundacji Borussia przygotowały  wiele interesujących zabaw ruchowych dla dzieci, lokalna społeczność Wojciech gotowała dania polskie, a panie z Mniejszości Niemieckiej raczyły wszystkich daniami kuchni niemieckiej. Nie zabrakło akcentów muzycznych. Nauczycielki ze Szkoły Muzycznej w Olsztynie oraz Szkoły Muzycznej w Dywitach rozruszały muzycznie młodzież. Tańczył i śpiewał również zespół Mniejszości Niemieckiej Saga oraz lokalny zespół Wojcieszanie.

Po wielu atrakcjach odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród konkursu ekonomicznego „Biznes się kręci”. Pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Purdzie ze swoim projektem „Imagine Art”, który polegał na założeniu własnego salonu. Oprócz wielkiego pucharu, gimnazjaliści z Purdy otrzymali od Fundacji Pro Liberis et Arte certyfikaty uprawniające do rocznego kursu językowego w szkole English Perfect. Możliwość uczestnictwa w trwającym cały rok kursie językowym (4 godziny tygodniow) nie byłaby możliwa bez licznych sponsorów z Polski i z zagranicy, oraz hojności właścicieli szkoły językowej English Perfect, którzy zaproponowali 50% upust dla każdego dziecka.

Wspierający akcję lokalni biznesmani z Lidzbarka Warmińskiego i Bartoszyc, zrzeszający się w Rotary Club, zaproponowali dodatkową nagrodę dla wszystkich uczestników konkursu, w formie jednodniowej wycieczki edukacyjnej do Warszawy, do Centrum Nauki Kopernik.
Fundacja dziękuje Młodzieży, Nauczycielom oraz Dyrekcji szkół, którzy wyjątkowo wspierali całe przedsięwzięcie.

Audycje znajdą Państwo tutaj: Audycje – konkurs „Biznes się kręci”

 

 

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *